Tradiční thajská masáž

Tradiční thajská masáž je léčebná metoda, spojující několik mistrných technik akupresury a jógy, podobně jako japonská masáž shiatsu. Pomocí manipulačních cviků a akupresury na jednotlivé energetické body těla, uvolňuje bolest a napětí šlach, kloubů I svalů.

Thajská masáž harmonizuje tělo, mysl i ducha a tím přináší celkovou relaxaci, pocit nově získané duševní rovnováhy a vitality. Díky těmto vjemům lépe dochází ke samouzdravování organismu.

Zakladatelem thajských masáží byl už v 5. stolení př. n. l. znalec ajurvédy Dr. Jivaka Komarabhacca a podle legendy byl osobním lékařem samotného Buddhy. Masáž vychází ze znalostí vnitřního toku energie, kdy terapeut stlačuje jednotlivé body, čímž podporuje procházení energie a uvolňuje bloky, které mohou způsobovat bolest či nemoc.

Při klasické thajské masáži se používají palce, dlaně, předloktí, lokty, kolena a chodidla. Tento proces připraví tělo na další fázi masáže, kterou je protahování jednotlivých částí těla pomocí prvků z jógy. Protahováním se uvolňují svaly, klouby, šlachy, chodidla i páteř. Tak se dosáhne celkového fyzického a psychického uvolnění.

Termín, popisující umění thajské masáže lépe vystihuje spojení slov „Jógová masáž. Pro množství cviků, které se při této masáži kombinují, se také nazývá aplikovaná hatha jóga nebo líná jóga.

Thajská masáž může být v případě zdravotních problémů bolestivá, ale při pravidelném navštěvování dokáže zmírnit nebo trvale odstranit nejrůznější zdravotní neduhy.

Účinky thajské masáže

  • uvolňuje stres
  • napomáhá při bolestech hlavy, zad, svalstva a kloubů
  • zlepšuje krevní a lymfatický oběh
  • rehabilituje a regeneruje organismus
  • zvyšuje pohyblivost
  • napomáhá k posílení imunity
  • detoxikuje organismus

Tradiční thajská masáž trvající šedesát nebo devadesát minut je skvělou volbou pro dosažení a udržení psychické i fyzické rovnováhy. Přijďte vyzkoušet do našeho Thajského salonu Chang v Mariánských Lázních tuto masáž, nebo ji věnujte jako dárek svým nejbližším a dopřejte jim nevšední zážitek, který vykouzlí na jejich tváři úsměv.